Bay ve Bayanlar ile Güzel Sohbet
Sitesi


İnsanlar arkadaş bulma sitelerine üye olduktan sonra ülke, yaş ya da kültür fark etmeksizin farklı insanlarla sohbet ediyor, tanışıyor ve arkadaşlık ilişkileri kuruyor. Bu durum insanların yeni bir şeyler öğrenmesini ve yeni kültürler görerek kendisini geliştirmesini de sağlıyor. Bu durumda insanlar arkadaş bulma sitelerini oldukça yoğun bir şekilde kullanıyor. Bu durum insanların günlük hayattan ne kadar sıkıldığının da bir göstergesi olarak görülebilir.

Yetişkin insanlar ile Mobil Sohbet
Odaları Tek Adresi


İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımızda giren akıllı cep telefonları gündelik yaşamımızda bir çoğu kolaylığı bizlere sunmuştur. Bunun yanı sıra arkadaşlıklar kurabileceğimiz ve sohbet edebileceğimiz mobil sohbet sitelerine kolayca bağlanabilmemizi sağlamaktadır.

2021 Bedelli Askerlik ÜcretleriBedelli askerlik ücretleri 2021 yılının ilk yarısında 39 bin 788 liraya terfi etti. Yurt dışındaki Türk vatandaşlarının döviz üzerinden yapmış oldukları ödemelere ise kur ayarı yapılacak.

Yeni yılla beraber yeni bedelli askerlik ücretleri de belli oldu. Bedelli askerlik ücretleri 2021 seneninın ilk yarısında, 37 bin 70 liradan, 39 bin 788 liraya terfi etti. Bedelli askerlik ücretini dövizle ödeyecek yurt haricinde yaşayan Türk vatandaşları için de ücrete kur ayarlaması yapılacak.

BEDELLİ ASKERLİK SON 1 YILDA YÜZDE 13,50 ZAMLANDI Geçen 2020 yılında ocak–haziran ayları döneminde 35 bin 054 TL olan bedelli askerlik ücreti son bir yılda yüzde 13,50 oranında artmış oldu.

DÖVİZLE ASKERLİKTE HESAPLAMA DEĞİŞİKLİĞİ
Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının dövizle askerlik bedellerinin hesabında da değişikliğe gidiliyor. Askerlik başvurusu yapan gurbetçilerin ödeyeceği para meblağı, Merkez Bankası’nca yılın ilk mesai günü tespit edilen döviz alış kuruna nazaran euro veya karşılığı konvertibl döviz olarak hesaplanıyor.

TBMM’ye sunulan çeşitli askeri kanunlarda değişiklik meydana getiren yasa teklifinde mevzuyla ilgili yeni bir düzenleme yapılıyor. Buna gore, gurbetçilerin ödeyeceği dövizle askerlik bedeli, başvuruyu yaptıkları tarihteki döviz kuru esas alınarak hesaplanacak.

Bedelli Askerlik hakkında bilgiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir