Bay ve Bayanlar ile Güzel Sohbet
Sitesi


İnsanlar arkadaş bulma sitelerine üye olduktan sonra ülke, yaş ya da kültür fark etmeksizin farklı insanlarla sohbet ediyor, tanışıyor ve arkadaşlık ilişkileri kuruyor. Bu durum insanların yeni bir şeyler öğrenmesini ve yeni kültürler görerek kendisini geliştirmesini de sağlıyor. Bu durumda insanlar arkadaş bulma sitelerini oldukça yoğun bir şekilde kullanıyor. Bu durum insanların günlük hayattan ne kadar sıkıldığının da bir göstergesi olarak görülebilir.

Yetişkin insanlar ile Mobil Sohbet
Odaları Tek Adresi


İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımızda giren akıllı cep telefonları gündelik yaşamımızda bir çoğu kolaylığı bizlere sunmuştur. Bunun yanı sıra arkadaşlıklar kurabileceğimiz ve sohbet edebileceğimiz mobil sohbet sitelerine kolayca bağlanabilmemizi sağlamaktadır.

Emekli Olmak İsteyip’ de Prim Borcu Olanlara KREDİ fırsatıSon zamanlarda emeklilik ve emekli prim borcu olanlara sunulan büyük fırsat.

Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) kamu bankaları ile yaptığı protokol ile sigortalılara kredi kullanmak suretiyle emekli olma imkanı getirildi. Sigortalılar, yapılandırılan sigorta prim borçlarının peşin ödeme tarihinin son gününe kadar bankadan aylık 1,60 faiz oranı ve 36 ay vade ile kredi kullanabilecekler.

SGK ile Vakıf bank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası içinde ‘SGK ile Kamu Bankaları arasında Kredi İş birliği Protokolü’ imzalandı. SGK Başkanlığı binasında düzenlenen törene SGK Başkanı İsmail Yılmaz, Vakıf bank Genel Müdür destekse Muhammet Lütfü Çelebi, Ziraat Bankası Genel Müdür yardımcısı Alpaslan Çakar ve Halk Bank Genel Müdür destekse Hasan Tuncay katıldı.

Meydana getirilen anlaşmaya göre sigortalılara kredi kullanmak suretiyle emekli olma fırsatı getirildi. Sigortalı vatandaşlar, yapılandırılan sigorta prim borçlarının peşin ödeme tarihinin son gününe kadar bankadan aylık 1,60 faiz oranı ve 36 ay vade ile kredi kullanabilecekler.

Bu imkandan yararlanmak isteyen yurttaşlar, sigorta prim borçlarına ilişkin yapılandırma başvurularını sosyal Güvenlik İl/Merkez Müdürlüklerine yapabilecek. Sigortalılar, sosyal Güvenlik İl/Merkez Müdürlükleri tarafından verilecek emekli olabileceklerine ilişkin yazı ile beraber Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden tercih ettikleri bankaya başvuru yapacak.

İmza töreninde konuşan SGK Başkanı Yılmaz, yapılandırma kanunu kapsamında birikmiş prim borçlarının yapılandırılmasının yanı sıra Bağ kurlu sigortalı yurttaşların daha önce prim ödenmediği için durdurulan sürelerini eskiye döndürme imkanının verildiğini belirterek, “1 Ocak 2009 – 31 Aralık 2010 tarihleri arasındaki sigortalılık süresi durdurulan sigortalının bu süreyi ihya edebilmek için ödeyeceği prim meblağı 2020 yılı sayılarına bakılırsa 24 bin TL iken yapılandırmaya başvurulursa 24 bin TL yerine ortalama 9 bin TL ödenecek şu demek oluyor ki yüzde 63 oranında indirim söz mevzusu olacaktır” ifadelerini kullandı.

Prim borçlarını yahut ihya edilecek sürelere ilişkin borçlarını ödemeleri halinde emekli olabilecek durumda olanlara yönelik bir anlaşma olduğunun altını çizen Yılmaz “Protokol ile; yapılandırılan borcunu ödemesi halinde aylık bağlanabilecek sigortalılarımıza, herhangi bir ödeme güçlüğü çekmeden, banka kredisi ile emeklilik imkanı sunulacaktır. Sigortalılarımız, yapılandırılan sigorta prim borçlarının peşin ödeme tarihinin son gününe şu demek oluyor ki 31 Marta kadar aylık 1,60 faiz oranı ve 36 ay vade ile kredi kullanabileceklerdir” şeklinde mevzuat.

Emeklilik hakkında bilgiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir