Bay ve Bayanlar ile Güzel Sohbet
Sitesi


İnsanlar arkadaş bulma sitelerine üye olduktan sonra ülke, yaş ya da kültür fark etmeksizin farklı insanlarla sohbet ediyor, tanışıyor ve arkadaşlık ilişkileri kuruyor. Bu durum insanların yeni bir şeyler öğrenmesini ve yeni kültürler görerek kendisini geliştirmesini de sağlıyor. Bu durumda insanlar arkadaş bulma sitelerini oldukça yoğun bir şekilde kullanıyor. Bu durum insanların günlük hayattan ne kadar sıkıldığının da bir göstergesi olarak görülebilir.

Yetişkin insanlar ile Mobil Sohbet
Odaları Tek Adresi


İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımızda giren akıllı cep telefonları gündelik yaşamımızda bir çoğu kolaylığı bizlere sunmuştur. Bunun yanı sıra arkadaşlıklar kurabileceğimiz ve sohbet edebileceğimiz mobil sohbet sitelerine kolayca bağlanabilmemizi sağlamaktadır.

Fındık denilince akla ilk gelen cinsellik oluyor ama faydaları saymakla bitmezFındık Faydaları

Öteki kuruyemişler benzer biçimde fındıklar da besin açısından zengindir ve yüksek oranda protein, yağ, vitamin ve mineral içerir. Fındıkların mükemmel bir gıda profili vardır. Kalorileri yüksek olmalarına rağmen besinler ve sağlıklı yağlarla doludurlar. İşte fındığın kanıta dayalı yararları.

Fındık denince aklımıza hemen çok yoğun bir E vitamini ve cinsellikle olan ilişkisi gelmektedir. Bunlar doğrudur, fındık cinselliğe iyi gelir, E vitamini yüksek olduğu için de sağlıklı bir saç, cilt ve tırnaklar anlama gelir. O yüzden fındık mutlaka hayatımızda olmalıdır. Ama porsiyonuna dikkat etmek zorundayız. Çünkü yağ grubundadır ve rejimde yağ yerine geçecektir.

KADIN GÜNDE 5, ERKEKLER 10 FINDIK YEMELİ
5-6 tane yenen fındık ortalama 50 kalori değerindedir. O yüzden hanımların günde 5-6, adamların de 10 – 15 tane fındık yemesi gerekir.

Fındığın içerisindeki kalsiyum sayesinde, kemik sağlığı üzerine pozitif etkileri bulunmaktadır. D vitamini içinde ne olduğu yüksek olduğundan bağışıklık sistemine yararlıdır. Fındığın içindeki yağlar ve lifler sayesinde kan şekeri üzerine pozitif etkileri vardır. Kötü kolesterolü düşürücü özelliğinden dolayı, kalp hastalığı riski olanların düzenli tüketmesinde fayda vardır.

Fındık ek olarak makul oranda B6 vitamini, folat, fosfor, potasyum ve çinko içerir. Ek olarak, varlıklı bir tekli ve çoklu doymamış yağ deposudırlar ve oleik asit şeklinde iyi oranda omega-6 ve omega-9 yağ asitleri içerirler.

ANTİOKSİDANLARLA YÜKLÜ
Fındık önemli oranda antioksidan sağlar. Antioksidanlar, vücudu hücre yapısına zarar verebilecek ve yaşlanmayı, kanseri ve kalp hastalıklarını artırabilen oksidatif stresten korur.

Fındıkta maksimum bulunan antioksidanlar fenolik bileşikler olarak bilinirler. Kan kolesterolünü ve iltihabı azaltmaya yardımcı oldukları kanıtlanmıştır. Ek olarak kalp sağlığı ve kansere karşı koruma için de yararlı olabilirler.

KALBE İYİ GELİR

Fındıkta, yüksek konsantrasyonda antioksidan ve sağlıklı yağlar, antioksidan potansiyelini artırabilir ve kandaki kolesterol seviyelerini düşürebilir. Bir ay devam eden bir çalışmada, günlük toplam kalori alımının% 18-20’sini fındıktan tüketen yüksek kolesterol seviyesine haiz 21 kişi gözlemlendi. Sonuçlar, kolesterol, trigliseritler ve kötü LDL kolesterol seviyelerinin düşmüş olduğunü gösterdi. Sonuç olarak günde 29 ila 69 gram fındık yiyecek, kalp sağlığı parametrelerindeki iyileşmelerle ilişkilendirilmiştir.

HÜCRE HASARINA KARŞI KORUMA SAĞLIYOR

Fındıkların yüksek konsantrasyondaki antioksidan bileşikleri, vitaminleri ve mineralleri onlara bazı kanser önleyici özellikler verebilir.

Ceviz ve antep fıstığı gibi öteki kuruyemişler içinde fındık, proantosiyanidinler olarak bilinen bir antioksidan kategorisinin en yüksek konsantrasyonuna haizdir. Fındık, kansere niçin olabilecek veya onu teşvik edebilecek hücre hasarına karşı olası koruma sergileyen başka bir güçlü antioksidan olan E vitamini bakımından zengindir.

KAN ŞEKERİ SEVİYELERİNİ DÜŞÜRÜR

Badem ve ceviz benzer biçimde kuruyemişlerin kan şekeri seviyelerini düşürmeye yardımcı olduğu gösterilmiştir. Bolca olmasa da, fındığın kan şekerini düşürmeye de yardımcı olabileceğine dair araştırmalar var. Görünüşe gore fındık da dahil olmak üzere kabuklu yemişler açısından varlıklı bir diyet kan şekerinizi düşürmeye ve insülin hassaslığını artırmaya yardımcı olabilir.

Fındık hakkında bilmedikleriniz1 Yorum

  1. oğuzhan

    15 Ocak 2021 at 14:01

    kim o kalbi fesatlar 😀 fındık kalbe iyi gelir krizi uzaklaştırır
    karadenizlilerin hali ortada :D:DD

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir