Bay ve Bayanlar ile Güzel Sohbet
Sitesi


İnsanlar arkadaş bulma sitelerine üye olduktan sonra ülke, yaş ya da kültür fark etmeksizin farklı insanlarla sohbet ediyor, tanışıyor ve arkadaşlık ilişkileri kuruyor. Bu durum insanların yeni bir şeyler öğrenmesini ve yeni kültürler görerek kendisini geliştirmesini de sağlıyor. Bu durumda insanlar arkadaş bulma sitelerini oldukça yoğun bir şekilde kullanıyor. Bu durum insanların günlük hayattan ne kadar sıkıldığının da bir göstergesi olarak görülebilir.

Yetişkin insanlar ile Mobil Sohbet
Odaları Tek Adresi


İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımızda giren akıllı cep telefonları gündelik yaşamımızda bir çoğu kolaylığı bizlere sunmuştur. Bunun yanı sıra arkadaşlıklar kurabileceğimiz ve sohbet edebileceğimiz mobil sohbet sitelerine kolayca bağlanabilmemizi sağlamaktadır.

Hes Kodu Nasıl Alınır?HES Kodu Nasıl Alınır?

Kovid-19 tedbirleri kapsamında bazı kamu kurumlarına girişte zorunlu hale getirilen hayat Eve Sığar (HES) kodu uygulaması başladı. Bu gelişmenin arkasından HES kodları hakkında araştırmalar hız kazandı. Öte taraftan HES kodu pek çok alanda daha kullanılıyor. Peki, HES kodu nasıl alınır? İşte SMS ile HES kodu almanın detayları..
Koronavirüs salgını devam ederken hayatımıza giren HES kodu uygulaması, şehirlerarası seyahatlerde, kamu kurumlarına girişte ve avm ziyaretlerinde mecburi hale geldi. Tüm bunlar olurken yurttaşlar da HES kodunu nasıl ve nereden alabileceğini merak ediyor. İşte, SMS ile kolay şekilde sağlık Bakanlığı HES kodu alma ekranı…

HES KODU nasıl alınır ? SMS’ ile HES kodu almanın ayrıntıları.

HES KODU NASIL ALINIR?

HES kodu, “yaşam Eve Sığar” mobil uygulaması üzerinden “HES kodu işlemleri” kısmına girilerek alınabilecek. Ardından “HES kodu oluştur” butonuna tıklanacak ve kod kullanım süresi seçilecek ve kod oluşturulacak.

Uygulamada kod üretimi, üretilen kodun süre ile kısıtlanması, paylaşılması, silinmesi gibi tüm yönetim, yurttaşların kendi kontrolünde olacak. Vatandaşlar, hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden dilediği sayıda kod üretebilecek. Hangi kodu, hangi kurumla paylaşmış olduğunın listesini görüntüleyebilecek, dilerse iptal edebilecek ya da yetkilerini kaldırabilecek.

HES kodu ayrıca SMS yöntemiyle de alınabilecek. Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırası ile, T.C. Kimlik numarası, T.C. Kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılacak ve 2023’e SMS olarak atılabilecek. Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde kodun süresi 1 yıl ile sınırlandırılacak. (Kısa ileti örneği: HES 1234567890 1234 15. Bu şekilde mesaj atılmış olduğunda kod 15 gün geçerli olacak.)

gezi firması, HES kodu ile ferdin sıhhat durumunu sorgulayacak, risk olması halinde gezi onaylanmayacak. Seyahat sırasında herhangi bir risk taşımayan ancak sonradan risk durumu oluşan kişiler olursa, temas mesafesinde kabul edilen kişilerle mesajşime geçilerek sağlık ve rehberlik hizmeti sağlanacak.

“yaşam Eve Sığar” uygulaması, Play Store ve App Store üzerinden cep telefonlarına ücretsiz indiriliyor.

HES KODU HAKKINDA

HES kodu, kontrollü toplumsal hayat kapsamında, vatandaşların şehirler arası yolculuklarında, müessese ziyaretlerinde veya bireysel mesajşim gerektiren kamusal alanlarda Kovid-19 açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığını güvenli şekilde paylaşmasına ve salgının takibine yarayan bir uygulama olacak.

Kod, öncelikle seyahatlerde kullanılacak. Yurttaşlar, tüm ulaşım süreçlerinde hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması üzerinden ya da kısa ileti kanalıyla HES kodu alacak. HES kodu, bilet alınırken ilgili gezi firması ile paylaşılacak, böylece tüm yolcuların Kovid-19 riski taşıyıp taşımadığı sorgulanabilecek ve riskli kişilerin seyahati onaylanmayacak.

Uygulama öncelikle seyahatlerde kullanılmaya başlansa da kısa süre içerisinde iş bölgeleri, muayenehaneler, kurum ziyaretleri gibi birçok alanda yaygınlaştırılacak.

HES kodu hakkında bilgiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir