Bay ve Bayanlar ile Güzel Sohbet
Sitesi


İnsanlar arkadaş bulma sitelerine üye olduktan sonra ülke, yaş ya da kültür fark etmeksizin farklı insanlarla sohbet ediyor, tanışıyor ve arkadaşlık ilişkileri kuruyor. Bu durum insanların yeni bir şeyler öğrenmesini ve yeni kültürler görerek kendisini geliştirmesini de sağlıyor. Bu durumda insanlar arkadaş bulma sitelerini oldukça yoğun bir şekilde kullanıyor. Bu durum insanların günlük hayattan ne kadar sıkıldığının da bir göstergesi olarak görülebilir.

Yetişkin insanlar ile Mobil Sohbet
Odaları Tek Adresi


İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımızda giren akıllı cep telefonları gündelik yaşamımızda bir çoğu kolaylığı bizlere sunmuştur. Bunun yanı sıra arkadaşlıklar kurabileceğimiz ve sohbet edebileceğimiz mobil sohbet sitelerine kolayca bağlanabilmemizi sağlamaktadır.

Kalça şekillendiren ve büyüten kalça estetiği nedir?



Kalça estetiği, kalça bölgesinde şekil vermek için meydana gelen operasyonların genel ismidir. Kalça veya popo bölgelerinde deformasyonlar olabilir, bunlar kişiyi rahatsız edebilir. Bu bölgenin şekillendirilmesi için, boyutları büyükse, hasta uygunsa ve deri kalitesi iyiyse liposuction gibi yöntemlere başvurulur.

Kalça Estetiği, protez yada kişilerin kendi yağ dokusu ile büyütülerek kalçayı şekillendiren bir operasyondur. Protezler kohezif lifler içerir ve operasyondan sonrasında önemli bir iz kalmaz. Protez ölçüleri farklıdır ve hastanın vücut yapısına ve hastanın beklentilerine nazaran uygun protez kullanımına operasyondan önce karar verilir. Yağ enjeksiyonu yapılacaksa belden veya karın bölgesinden liposuction ile alınan yağ dokusu özel bir kanül içine doldurularak kalça bölgesine enjekte edilir.
Kilo verme ile bu bölgede sarkmalar ve şekilsiz haller olabilir. Bu takdirde kalça derisinin düzeltilmesi için kalça germe operasyonları gerçekleştirilebilir. Kalça implantları kullanılabilir, yağ enjeksiyonları planlanabilir.

KALÇA ESTETİĞİ KİMLERE YAPILIR?
Kalça estetiği genç yaşlardan itibaren uygulanabilen operasyonlardır. Hastalar çok genç yaşlarda aşırı veya biçimsiz yağlanma sebebiyle şekillendirme amaçlı başvurabilir. Konturların düzeltilmesi için liposuction benzer biçimde teknikler uygulanabildiği gibi, onun yanında aşırı kilo vermiş hastalarda kalçanın sarkması gibi durumlarda keserek germe operasyonları yapılır. Gerginleştirilir, konturları düzeltilir, hatta kendi dokusuyla protez konmuş şeklinde dik hale getirilir.

KALÇA ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?
Kalça estetiğinde, ameliyat öncesinde seçilmesi ihtiyaç duyulan tekniğe ve yapılması gereken işleme karar verilir. Planlama ve çizim yapılır. Bu tarz şeylerin hepsi ameliyattan önce hasta ayaktayken dikkatlice planlanır. Daha sonra ameliyata alınan hastada, yüzü koyun pozisyon verilerek planlanan işlem gerçekleştirilir.

KALÇA ESTETİĞİ AMELİYATI NE KADAR SÜRER?
Kalça estetiğinde planlanan ve seçilen operasyona gore süre belirlenir. Yalnız liposuction planlandıysa 1-2 saat arası sürecektir, fakat germe operasyonu da eklendiyse yaklaşık 2,5 saatte tamamlanacaktır.

KALÇA ESTETİĞİ AMELİYATI SONRASI İYİLEŞME NE zaman GÖRÜLÜR?
Kalça estetiği uygulanan hastalarda kesinlikle korse giydirilir. Ortalama 3 hafta kadar kalması istenir. İlk bir hafta istirahatte fayda vardır. Yalnız liposuction uygulandıysa hasta 2-3 gün sonra toplumsal hayatına dönebilir. Sadece germe operasyonlarında yaklaşık 10 gün kadar hastanın kendisine dikkat etmesini isteriz.

KALÇA ESTETİĞİ AMELİYATLARINDA PROTEZ KİMLERE TAKILIR?

KALÇA ESTETİĞİ AMELİYATI SONRASI KİŞİ NELERE DİKKAT ETMELİDİR?
Kalça estetiği ameliyatı ondan sonra, liposuction dışında germe veya implant uygulandıysa, hastanın aşırı germeye yol açacak sporlardan ve hareketlerden uzak durması gereklidir. Bisiklete binmek, spor yapmak gibi aktivitelerden ortalama 2 ay kadar uzak durulmalıdır. Erken dönemde de korse takılmalıdır. İlk bir hafta da ameliyat bölgesini zorlamayacak şekilde oturup kalkmakta yarar vardır. Bu vaziyet zamanla normalleşecektir.

Popo Kalça Estetiği hakkında bilgi



1 Yorum

  1. oğuzhan

    15 Ocak 2021 at 13:59

    Admin evde spor yaparak göbek nasıl eritilir onuda paylaşır mısın :D:D:D:D

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir