Bay ve Bayanlar ile Güzel Sohbet
Sitesi


İnsanlar arkadaş bulma sitelerine üye olduktan sonra ülke, yaş ya da kültür fark etmeksizin farklı insanlarla sohbet ediyor, tanışıyor ve arkadaşlık ilişkileri kuruyor. Bu durum insanların yeni bir şeyler öğrenmesini ve yeni kültürler görerek kendisini geliştirmesini de sağlıyor. Bu durumda insanlar arkadaş bulma sitelerini oldukça yoğun bir şekilde kullanıyor. Bu durum insanların günlük hayattan ne kadar sıkıldığının da bir göstergesi olarak görülebilir.

Yetişkin insanlar ile Mobil Sohbet
Odaları Tek Adresi


İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımızda giren akıllı cep telefonları gündelik yaşamımızda bir çoğu kolaylığı bizlere sunmuştur. Bunun yanı sıra arkadaşlıklar kurabileceğimiz ve sohbet edebileceğimiz mobil sohbet sitelerine kolayca bağlanabilmemizi sağlamaktadır.

Kimler Koronavirüs Aşısı Olacak? E-Nabız ya da SMS atarak öğrenilecek
Yarın yahut en geç cuma günü başlaması beklenen kitlesel aşılama için tüm hazırlıklar tamamlandı. Kimlerin koronavirüs aşısı olacağıyla ilgili 4 aşamalı takvim belirlenirken, öncelik sıralaması da netleşti. Bir taraftan aşılama için geri sayım sürerken yurttaşların koronavirüs aşısı olup olmayacaklarını E-Nabız sisteminden ya da 2023’e ‘Aşıla’ yazıp SMS atarak öğrenebilecekleri söylendi.

Çin’den alınan koronavirüs aşılarında beklenen gün geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu aşılama takvimine nazaran aşılama yarın ya da cuma günü başlıyor.

Şu ana kadar 3 milyon doz aşı tedarik edilirken, sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, bu sayının kademeli olarak 50 milyona çıkacağını açıkladı.

Uzmanlar Türkiye’de günlük 1.5 milyon civarında aşı yapılabilme kapasitesi bulunduğunu belirtirken, aşıların nasıl bir sıralamayla yapılacağı da merak mevzusu oldu.

AŞILAMADA SIRA NASIL OLACAK?
özgürlük Gazetesi’nin bugünkü manşetinde yer edinen habere nazaran aşılama takvimi 4 aşamalı olarak hazırlandı.

İlk etapta sağlıkçıların aşı olması planlanırken, sağlıkçıların ardından ikinci sırada 65 yaş üstü ve kronik hastalar var.

Üçüncü sırada riskli ortamda çalışanlarmış olurdu (polis, adalet sarayı ve yargı mensubu, öğretmenler, besin ve lojistik personel, kamu hizmetlerinde vazife alanlar) aşılanması gündemde.

Son olarak da takvime nazaran; 50 ile 64 yaş arası kronik hastalığı olanlar ve 50-64 yaş arası öteki kişiler aşı olacak.

Tüm bu işlemlerin sorunsuz bir şekilde sona ermesiyle de giderek 50 yaş altı kronik hastalığı olanlar, 18-49 yaş arası genç yetişkinler aşılanacak.

Topluma aşı uygulaması ağırlıklı olarak aile sağlığı merkezlerinde yapılacak.

AŞI SIRASI NASIL ÖĞRENİLECEK?
Peki vatandaşlar aşı olup olmayacağını yahut sıranın kendisine geldiğini iyi mi öğrenilecek?

Konuyla ilgili canlı yayında çok önemli açıklamalarda bulunan İstanbul İl sıhhat Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, yurttaşların koronavirüs aşısı olup olmayacaklarını E-Nabız sisteminden veya 2023’e ‘Aşıla’ yazıp SMS atarak öğrenebileceklerini söylemiş oldu.

covid-19 aşılama hakkında bilgiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir