Bay ve Bayanlar ile Güzel Sohbet
Sitesi


İnsanlar arkadaş bulma sitelerine üye olduktan sonra ülke, yaş ya da kültür fark etmeksizin farklı insanlarla sohbet ediyor, tanışıyor ve arkadaşlık ilişkileri kuruyor. Bu durum insanların yeni bir şeyler öğrenmesini ve yeni kültürler görerek kendisini geliştirmesini de sağlıyor. Bu durumda insanlar arkadaş bulma sitelerini oldukça yoğun bir şekilde kullanıyor. Bu durum insanların günlük hayattan ne kadar sıkıldığının da bir göstergesi olarak görülebilir.

Yetişkin insanlar ile Mobil Sohbet
Odaları Tek Adresi


İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımızda giren akıllı cep telefonları gündelik yaşamımızda bir çoğu kolaylığı bizlere sunmuştur. Bunun yanı sıra arkadaşlıklar kurabileceğimiz ve sohbet edebileceğimiz mobil sohbet sitelerine kolayca bağlanabilmemizi sağlamaktadır.

Restoran ve Kafelere Destek Ödemesi MüjdesiAK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınından etkilenen kafe ve restoranlara destek ödemesi yapılacağını duyurdu. Bu kapsamda 2020 senesinde cirosu yüzde 50 ve daha çok azalan işletmelere 2 bin liradan 40 bin liraya kadar ödeme yapılacak.

Artan koronavirüs olay ve vefat sayılarından sonra kapatılan restoran, kafe vb. Işletmelerin yalnız paket servis ve gel-al şeklinde hizmet vermeleri kararlaştırılmıştı. Pandemi döneminde ekonomik olarak zorluk çeken bu işletmelerin yaralarını sarabilecek destek açıklaması ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

“2 BİN LİRADAN az 40 BİN LİRADAN ÇOK OLMAYACAK”
Cumhurbaşkanı Erdoğan “Lokanta, restoran ve kafe şeklinde sektörlerde alınan tedbirler sebebiyle faaliyetleri kısıtlanan 2019 cirosu 3 milyon lira ve altı olan, gerçek usulde vergilendirilen ticari işletmelere destek ödemesi yapacağız. Cirosu 2020 yılında bir önceki yıla kıyasla yüzde 50 ve daha fazla azalan işletmelerimize, 2 bin liradan az 40 bin liradan fazla olmamak üzere, ciro kaybının yüzde 3’ü oranında destek ödemesi yapacağız. Bu yeni destek kalemimizin tüm işletmelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:
“toplumsal koruma kalkanı çerçevesinde bugüne dek 46 milyar liralık bir kaynağı karşılıksız olarak her kesimden insanımıza aktardık. Esnafımızı bugüne kadar sadece bırakmadık, bundan sonrasında da bırakmadık. Salgının seyrinin kaygı verici seyre çıkması, geçtiğimiz aylarda bizi daha sıkı tedbirler almaya yöneltti. Olay ve hasta sayısının salgının tehdit olmaktan çıkacağı seviyeye kadar gerilemesiyle yeniden normalleşme adımlarını atmaya başlamış olacağımız açıktır. Bunun için önce milletimizin, ‘temizlik, maske, mesafe’ kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmesi gerekiyor. Aşılanan fert sayısının toplumda genel koruma sağlayacak sayıya ulaşması da önemli bir kriterdir.”

Cumhurbaşkanı Restoran ve Kafeler hakkında bilgiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir