Bay ve Bayanlar ile Güzel Sohbet
Sitesi


İnsanlar arkadaş bulma sitelerine üye olduktan sonra ülke, yaş ya da kültür fark etmeksizin farklı insanlarla sohbet ediyor, tanışıyor ve arkadaşlık ilişkileri kuruyor. Bu durum insanların yeni bir şeyler öğrenmesini ve yeni kültürler görerek kendisini geliştirmesini de sağlıyor. Bu durumda insanlar arkadaş bulma sitelerini oldukça yoğun bir şekilde kullanıyor. Bu durum insanların günlük hayattan ne kadar sıkıldığının da bir göstergesi olarak görülebilir.

Yetişkin insanlar ile Mobil Sohbet
Odaları Tek Adresi


İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımızda giren akıllı cep telefonları gündelik yaşamımızda bir çoğu kolaylığı bizlere sunmuştur. Bunun yanı sıra arkadaşlıklar kurabileceğimiz ve sohbet edebileceğimiz mobil sohbet sitelerine kolayca bağlanabilmemizi sağlamaktadır.

Rusya Aşısı Sputnik-V Türkiye’de Üretimi için Anlaşma sağlandıRus Sputnik-V aşısının Türkiye‘de üretilmesine yönelik Türk bir ilaç şirketi ile antak kalma imzalandı. Üretim için lüzumlu hızla gelişen teknolojinin geçirme süreci başladı.

GEREKLİ TRANSFERLER BAŞLATILDI
Rusya doğrudan Yatırım Fonu (RDIF), Sputnik V aşısının Türkiye’de üretilmesi için önde gelen bir Türk ilaç şirketi ile antak kalma imzaladı. Üretim için gerekli teknolojinin transferi başladı. Şirket ile ortaklaşa iş, RDIF’in Sputnik V aşısının dış pazarlara tanıtılması görevi çerçevesinde yürütülüyor.

HEM İÇERİYE HEM DIŞ ÜLKELERE SEVKİYATI YAPILACAK
Yılda milyonlarca doz aşı üretim hacmi potansiyeli mevcut, ek olarak gelecekte üretimin daha da artırılması olasılığı da görüşülüyor. Aşının hem Türkiye iç pazarına bununla birlikte diğer ülkelere sevkiyatı yapılacak.

SIRA AB’DE TESCİL EDİLMESİNDE
İyi araştırılmış ve teyit edilmiş insan adenovirüsü vektörü temelli bir aşı olan Sputnik V, Rusya’nın yanı sıra Belarus, Arjantin, Birleşik Arap Emirlikleri, Macaristan, Sırbistan, Bolivya, Cezayir, Filistin, Venezüella, Paraguay ve Türkmenistan’da tescil edildi. Aşının AB’de tescil edilmesine yönelik süreç de başlatıldı.

RUSYA’DA SON durum
ayrıca Rusya’da son 24 saatte 21 bin 513 yeni koronavirüs vakası tespit edildi. Şimdiye kadar görülen olay sayısı 3 milyon 677 bin 352’ye terfi etti. St. Petersburg’da 3104, başkent Moskova’da 3037, Moskova bölgesinde 1142 yeni olay görüldü. Gün içine 580 fert hayatını kaybetti, 27 bin 318 kişi iyileşti. Pandemi süresince yaşamını kaybedenlerin sayısı 68 bin 412’ye, iyileşenlerin sayısı 3 milyon 81 bin 536’ya terfi etti.

Rusya Koronavirüs Aşısı Sputnik V hakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir