Bay ve Bayanlar ile Güzel Sohbet
Sitesi


İnsanlar arkadaş bulma sitelerine üye olduktan sonra ülke, yaş ya da kültür fark etmeksizin farklı insanlarla sohbet ediyor, tanışıyor ve arkadaşlık ilişkileri kuruyor. Bu durum insanların yeni bir şeyler öğrenmesini ve yeni kültürler görerek kendisini geliştirmesini de sağlıyor. Bu durumda insanlar arkadaş bulma sitelerini oldukça yoğun bir şekilde kullanıyor. Bu durum insanların günlük hayattan ne kadar sıkıldığının da bir göstergesi olarak görülebilir.

Yetişkin insanlar ile Mobil Sohbet
Odaları Tek Adresi


İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımızda giren akıllı cep telefonları gündelik yaşamımızda bir çoğu kolaylığı bizlere sunmuştur. Bunun yanı sıra arkadaşlıklar kurabileceğimiz ve sohbet edebileceğimiz mobil sohbet sitelerine kolayca bağlanabilmemizi sağlamaktadır.

Signal nedir? Signal uygulaması güvenilir mi?Whatsapp gizlilik sözleşmesi sonrası yaşanan güvensizlik sebebiyle çok sayıda kullanıcı Whatsapp hesabını silmeye başladı. Facebook ile veri paylaşımına ilişkin daha çok ayrıntı içeren Whatsapp gizlilik sözleşmesi güncellendikten sonrasında biroldukça kullanıcı Whatsapp’a alternatif mesajlaşma uygulamaları araştırmaya başladı Bu uygulamalardan bir tanesi de Signal… Peki, Signal mesajlaşma uygulaması kimin, ücretli mi ve Signal güvenli mi? İşte, Whatsapp sözleşmesi sonrası büyük rağbet gören Signal uygulaması hakkında merak edilenler…

Mevcut Signal kullanıcıları normalden daha çok bildirim alıyor olabilir. Gelen hemen hemen tüm bildirimler, güvenli mesajlaşma uygulamasına katılan yeni kullanıcıları gösteriyor. Bu bildirimler, yeni kullanıcı akışı olduğu gerçeğini yansıtıyor. Büyük bir teknoloji şirketi değil, bir vakıf tarafından yönetilen kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak uçtan uca şifreleme ve bağımsız yapısıyla tanınan Signal, daha önce aktivistler, hacker topluluğundaki insanlar ve ilgili öteki kişiler için tercih edilen iletişim yöntemi oldu. Bunun nedeni, yüksek güvenlikli bir uygulama olması. Peki, Signal uygulması kimin, ücretli mi ve Signal iyi mi indirilir?

WHATSAPP’TAN SINGAL’E TOPLU GÖÇ! SIGNAL NASIL İNDİRİLİR?

Whatsapp’tan Signal uygulamasına geçen kullanıcılar, bu uygulama hakkında bilgiler araştırıyor. Aslında, toplu göç, Signal sunucularının akışı işleyememesi ve doğrulama kodlarının ertelenmesi sebebiyle bazı sorunlara niçin oldu, ancak bu sorun çözülmüş gibi görünüyor. Buna ek olarak Tesla CEO’su Elon Musk, milyonlarca Twitter takipçisine “Signal Kullan” çağrısı yaptı. Şu anda, uygulama listelerin tepesinde.

İşte, signal hakkında tüm merak edilenler…

Son zamanlarda, Signal’in protokolleri kullanılarak uçtan-uca şifrelenen facebook’a ait WhatsApp, kullanıcılara facebook ile kullanıcı verilerini paylaşmış olduğunı (aslında yıllardır yapıyor) açıkça belirten bir gizlilik güncelleme bildirimi yayınlamaya başladı. Bu, Elon Musk’un 7 Ocak’ın “Signali Kullan” şeklinde ifade ettiği tweetinin de yardımıyla insanoğluı güvenli bir iletişim uygulaması aramaya yöneltti.

SIGNAL NEDİR?

Signal, Apple ve Android akıllı telefonlarda ve masaüstünde kullanabileceğiniz ücretsiz, gizlilik odaklı bir mesajlaşma ve sesli konuşma uygulamasıdır. Katılmak için tek ihtiyacınız olan bir telefon numarası. Dostlarınızla birebir yada gruplar halinde metin yazabilir yada sesli yada görüntülü görüşme yapabilir ve öteki uygulamalarda olduğu şeklinde emoji tepkilerini veya çıkartmaları kullanabilirsiniz.

Signal uygulaması güvenli mi?

Signal üzerindeki bildirişimler uçtan uca şifrelenmiştir, şu demek oluyor ki yalnızca mesajlardaki kişiler bu mesajların içeriğini görebilir – şirketin kendisi bile. Çıkartma paketleri bile kendi özel şifrelemesine sahiptir.

Signal, WhatsApp ve Skype dahil olmak üzere öteki şirketlerin kullandığı şifreleme protokolünü (temelde bunu uygulamanın teknik yolu) oluşturdu. Açıkça ifade etmek gerekirse, bu gizlilik için altın standarttır.

Signal gerçekten özel mi?

Evet – ve bu gizlilik, mesajlarınızın içeriğinin şifrelenmiş olmasının ötesine geçer. Özelleştirilebilir belirli zaman aralıklarından sonrasında mesajları kaybolacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca Signal, kullanıcıları hakkında hemen hemen hiç veri toplamaz. Uygulamaya verdiğiniz tek bilgi telefon numaranızdır ve şirket, şifrelenmiş fert sunucuları oluşturarak bunu Signal kullanmaktan ayırmanın bir yolunu bulmaya çalışmaktadır. Polis, kullanıcıları hakkında verileri almak için Signal’e gelirse, dürüstçe, teslim edilecek aslabir verisi olmadığını söylüyor.

Signal nereden indirilir?
Signal’i Apple’ın App Store’da veya Google Play mağazasında bulabilirsiniz. Ücretsiz Uygulamalar grafiğinin en üstünde yer aldığından şu anda bulmak çok kolay.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir