Bay ve Bayanlar ile Güzel Sohbet
Sitesi


İnsanlar arkadaş bulma sitelerine üye olduktan sonra ülke, yaş ya da kültür fark etmeksizin farklı insanlarla sohbet ediyor, tanışıyor ve arkadaşlık ilişkileri kuruyor. Bu durum insanların yeni bir şeyler öğrenmesini ve yeni kültürler görerek kendisini geliştirmesini de sağlıyor. Bu durumda insanlar arkadaş bulma sitelerini oldukça yoğun bir şekilde kullanıyor. Bu durum insanların günlük hayattan ne kadar sıkıldığının da bir göstergesi olarak görülebilir.

Yetişkin insanlar ile Mobil Sohbet
Odaları Tek Adresi


İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımızda giren akıllı cep telefonları gündelik yaşamımızda bir çoğu kolaylığı bizlere sunmuştur. Bunun yanı sıra arkadaşlıklar kurabileceğimiz ve sohbet edebileceğimiz mobil sohbet sitelerine kolayca bağlanabilmemizi sağlamaktadır.

Telegram nedir? kimin ve güvenli mi? Telegram nereden indirilir? nasıl kullanılır ve ücretli mi? İşte Telegram hakkında tüm bilgilerWhatsApp veri gizliliğini ihlal eden sözleşmesinin arkasından Telegram uygulamasına rağbet en üst seviyeye çıktı. WhatsApp’a alternatif uygulama arayan milyonlarca kişinin ilk durağı Telegram oldu. Bu aşamada, Telegram’ın özellikleri ve güvenli olup olmadığı da merak konusu oldu. Peki, Telegram nedir, kimin ve güvenli mi? Telegram nasıl kullanılır, nereden indirilir ve ücretli mi? İşte, Telegram uygulamasının özellikleri, sahibi ve diğer bilgilerTELEGRAM NEDİR VE SAHİBİ KİM?

Whatsapp’a rakip olarak kurulan anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor. Son dönemde Whatsapp’ın en büyük rakibi olarak ortaya çıkan ve şimdiden milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşan Telegram, büyümesini her geçen gün sürdürerek, daha çok insana ulaşıyor. Rus programcısı Pavel Durov tarafınca oluşturulan Telegram, çoklu platform desteği sunan, oldukça güvenli anlık sesli ve görüntülü mesajlaşma servisidir. Ağustos 2013’te kurulan Telegram ücretsiz olarak hem mobil bununla birlikte masaüstü sistemleri ile kullanıcılarına hizmet veriyor.

TELEGRAM’IN BAŞLICA ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

— gizli saklı sohbet imkanı sunar. Sunduğu teknoloji sayesinde Telegram bile mesajlarınızı göremez.

— Telefon numarası ile kayıt olunur. Sadece telefon numarası verilmeden kullanıcı adı ile görüşme yapılabilir.

— Bulut tabanlı mesajlaşma özelliği ile her platform saniyeler içerisinde rağmenıza gelir, içerik eşleştirilir.

— Görüntülü ve sesli ileti seçeneği vardır.

— iletiın Telegram dahil, üçüncü taraflara iletilmesi engellidir.

— Kendini belirli bir süre sonrasında yok eden mesaj özelliği vardır. Bu mesajlar belirlenen sürenin bitiminde gönderici ve alıcı cihazlardan otomotik silinir.

— Son görülme özelliği kapatılabilir.

— Masaüstü uygulaması seçeneğiyle de kullanılabilir.

— Ekran görüntüsü alındığında karşıdaki kişiye bildirim gönderilir.

TELEGRAM NASIL İNDİRİLİR?

Haberleşme uygulaması olan Telegram, iOS cihazlara APP Store; Android cihazlara Google Play üzerinden ücretsiz bir halde indirilebilir.

TELEGRAM NE KADAR GÜVENLİ?

Telegram uygulaması, WhatsApp ve Line benzer biçimde kitlesel pazar mesajlaşma uygulamalarından daha güvenlidir. Güvenliği zayıf bağlantılarda yüksek hızlı teslimat ve güvenilirlikle uyumlu hale getirmek için zamana bakılırsa test edilmiş algoritmalar üzerine inşa edilen MTProto protokolüne (açıklamaya ve gelişmiş SSS’ye bakın) dayanıyor. Protokolümüzün ve istemcilerimizin güvenliğini artırmak için devamlı olarak toplulukla çalışıyor.

TELEGRAM MASAÜSTÜ UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

Nikolai ve Pavel Durov tarafınca geliştirilen bulut bazlı anlık şifreli mesajlaşma hizmeti artık masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabilecek. Whatsapp’a rakip olarak 3 yıl önce yayımlanan uygulama, facebook’un Whatsapp’ı satın almasının peşinden kimi internet kullananlarının tepkilerini yöneltmek amacıyla tercih edilerek ilk popülerliğini kazanmıştı.

Güvenlik anlamında şifreleme sisteminin kalitesiyle bilinen Telegram uygulaması Windows işletim sistemine haiz telefonlardaki güncellemenin arkasından kişisel masaüstü bilgisayarlarda da web üzerinden kullanılabilecek. Uygulamayı Windows Store’dan indirmek mümkün.


Telegram ile Windows’ta grup sohbeti ve multimedya paylaşımı yapma özelliklerinin yanı sıra, rehbere kayıtlı maksimum 100 kişiye de gösterim göndermeye imkân veriyor. Yazılım ek olarak, Windowsn 10’daki Cartona ve canlı kutucuk ile bütünleşik çalışabilmesinin avantajlarını da değerlendiriyor.

Böylelikle cihaz senkronizasyonu ya da değişimlerinde konuşmaların kaybolmasının önüne geçiliyor. Şifreleme uçtan uca yapıldığı güvenlik düzeyi de son aşama yüksek.

Telegram Hakkında bilgiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir