Bay ve Bayanlar ile Güzel Sohbet
Sitesi


İnsanlar arkadaş bulma sitelerine üye olduktan sonra ülke, yaş ya da kültür fark etmeksizin farklı insanlarla sohbet ediyor, tanışıyor ve arkadaşlık ilişkileri kuruyor. Bu durum insanların yeni bir şeyler öğrenmesini ve yeni kültürler görerek kendisini geliştirmesini de sağlıyor. Bu durumda insanlar arkadaş bulma sitelerini oldukça yoğun bir şekilde kullanıyor. Bu durum insanların günlük hayattan ne kadar sıkıldığının da bir göstergesi olarak görülebilir.

Yetişkin insanlar ile Mobil Sohbet
Odaları Tek Adresi


İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımızda giren akıllı cep telefonları gündelik yaşamımızda bir çoğu kolaylığı bizlere sunmuştur. Bunun yanı sıra arkadaşlıklar kurabileceğimiz ve sohbet edebileceğimiz mobil sohbet sitelerine kolayca bağlanabilmemizi sağlamaktadır.

Whatsapp’ dan Türkiye Kullanıcılarına Özel BilgilendirmeWhatsApp bu sabah Türkiye’deki kullanıcılarının uygulama ekranında yayınladığı duyuruda, WhatsApp ve facebook’un kullananlarının mesajlarını göremediğini tekrarladı.
WhatsApp bu sabah Türkiye’deki kullananlarının uygulama ekranlarında özel bir duyuru yayınladı. Hizmet Politikası ve Gizlilik Kuralları ile ilgili doğruları yeniden hatırlatan ve “vaziyet” kısmında paylaşılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı;”Gizlilik Politikamız hakkında paylaştığımız son güncellemeden bu yana Türkiye’deki kullanıcılarımızdan birçok sual aldık ve bu soruları yanıtlamak istiyoruz.ÖZEL konum MESAJI GÖNDERMEYE BAŞLADILAR Bu sabah itibariyle Türkiye’deki kullanıcılarımıza, WhatsApp’ın ve facebook’un mesajlarınızı göremediğini yine teyit eden özel bir konum bildiriı göndermeye başlıyoruz.”İşte o mesajlar;

WHATSAPP DAYATTIĞI SÖZLEŞMEYLE TEPKİ ÇEKMİŞTİ
Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, milyonlarca kullanıcısına dayattığı gizlilik sözleşmesi nedeniyle büyük tartışma yaratmıştı. Skandal karar sonrası ağır yara alan WhatsApp, çok sayıda kullanıcısını yitirdi.DÜN DE TÜRKİYE BÖLGE BAŞKAN YARDIMCISI AÇIKLAMA YAPMIŞTIEleştirilen kararla ilgili feysbuk Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan desteksı Derya Özkaya Matraş da, bir açıklama yapmıştı. WhatsApp’ın eskiden bir tek kişiler arasında kullanıldığını söyleyen Matraş, “Fakat mesajlaşma daha yoğun halde hayatımıza girmeye başladıkça git gide işletmeler de mesajşim halinde olmak için insanlar benzer biçimde Whatsapp’ı kullanmaya başladılar” demişti.

İŞLETMELER GÜVENLİ HOSTING HİZMETİ ALABİLECEKLER
Gizlilik politikasındaki güncellemeye gidilmesinin ana sebebinin bu olduğunu söyleyen Matraş, şunları kaydetmişti;”Gizlilik politikamızı ileride işletmelerin müşterileriyle olan WhatsApp üzerinden bildirişimlerini yönetmelerine yardımcı olmak amacıyla güncelledik. Bu güncelleme; işletmelerin ileride isterlerse ana şirketimiz olan facebook üzerinden güvenli hosting hizmeti alabilmelerine olanak sağlıyor. Tabii ki Whatsapp üzerinden bir işletme ile mesajlaşıp mesajlaşmamak gene kullanıcının inisiyatifinde. Ya da böyle bir güvenli hosting hizmetini feysbuk üzerinden alıp almamak da işletmenin inisiyatifinde, feysbuk’un değil.”Söz mevzusu güncellemenin Whatsapp’ın facebook’a veri paylaşımı uygulamalarını değiştirmeyeceğini kaydeden Matraş, “Whatsapp senelerdir feysbuk’un bir parçası ve öyle kalmaya da devam etmesi planlanıyor. Önümüzdeki günlerde Whatsapp’ın gizliliğinizi ve güvenliğinizi iyi mi koruduğu konusunda Türkiye’deki kişilerle direkt iletişim oluşturmak için çok daha fazlasını yapacağız” ifadelerini kullanmıştı.

WHATSAPP VE facebook MESAJLARI OKUYAMAZ
Gizlilik ve uçtan uca şifreleme’ uygulaması ile de data vermişti. Meydana getirilen yeni güncellemenin mesajlaşmanın gizliliğini hiçbir şekilde etkilemeyeceğini belirten Matraş sözlerini şöyle sürdürmüştü:”Kişisel mesajlarınız, aramalarınız, fotoğraf, video şeklinde medya gönderileriniz her süre uçtan uca şifreleme ile korunuyor. Bu şifrenin kilidini sadece bildiriı gönderen ve mesajı alan birey açabilir demek. Uçtan uca şifreleme sayesinde ne Whatsapp ne feysbuk bu mesajları veya bu mesajların içeriklerini hiçbir şekilde okuyamaz veya dinleyemez demek. Bu hiçbir süre değişmeyecek.

KİMSENİN KAYITLARI TUTULMUYOR
Peki rehber ve kontaklarımız paylaşılıyor mu? Hayır. Rehberiniz feysbuk ile paylaşılmıyor. Whatsapp’a rehberinize erişim izni verdiğinizde bu mesajlaşmayı daha hızlı ve daha güvenli hale getirmek için kullanılıyor. Kısaca Whatsapp hiç kimsenin mesajlaştığı yada aradığı ferdin kayıtlarını tutmuyor. Bir kere şöyle düşünün, iki milyar kullanıcının kayıtlarını saklamak en başta sizin için bununla beraber Whatsapp için ciddi bir gizlilik ve güvenlik riski oluşturur.”

Whatsapp gizlilik hakkında bilgiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir