Bay ve Bayanlar ile Güzel Sohbet
Sitesi


İnsanlar arkadaş bulma sitelerine üye olduktan sonra ülke, yaş ya da kültür fark etmeksizin farklı insanlarla sohbet ediyor, tanışıyor ve arkadaşlık ilişkileri kuruyor. Bu durum insanların yeni bir şeyler öğrenmesini ve yeni kültürler görerek kendisini geliştirmesini de sağlıyor. Bu durumda insanlar arkadaş bulma sitelerini oldukça yoğun bir şekilde kullanıyor. Bu durum insanların günlük hayattan ne kadar sıkıldığının da bir göstergesi olarak görülebilir.

Yetişkin insanlar ile Mobil Sohbet
Odaları Tek Adresi


İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımızda giren akıllı cep telefonları gündelik yaşamımızda bir çoğu kolaylığı bizlere sunmuştur. Bunun yanı sıra arkadaşlıklar kurabileceğimiz ve sohbet edebileceğimiz mobil sohbet sitelerine kolayca bağlanabilmemizi sağlamaktadır.

Yoğurtlu Pırasa Kavurması Tarifi İçin MalzemelerSoğangillerin yakın akrabası, kış aylarının baş tacı, canımızın içi, gözümüzün nuru pırasalar. Onlarla nasıl yapsak çok fakat çok güzel oluyor. Zeytinyağlısından, böreğine, etlisinden, çorbasına dek bin bir farklı tarife baş kahraman olan pırasaları alalım ve onları en mütevazı, en duru hareketleriyle soframıza konuk edelim. Yoğurtlu pırasa kavurması, hem ana yemek bununla birlikte bir yancı olabilecek kadar leziz ve pratik. Haydi şimdiden ellerinize sıhhat olsun ve afiyetler olsun.

KAÇ KİŞİLİK
6 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ
10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ
20 dakika

Yoğurtlu Pırasa Kavurması Tarifi İçin Malzemeler
1 kilogrampırasa (ayıklanmış, temizlenmiş)
1 adetkuru soğan
3 yiyecek kaşığızeytinyağı
2 dişsarımsak
1 çay kaşığıtuz
Üzeri için:
2 dişsarımsak
1 kaseyoğurt
1 yiyecek kaşığızeytinyağı
1 çay kaşığıtoz kırmızı biber
Yoğurtlu Pırasa Kavurması Tarifi nasıl Yapılır?
Soğanı küp küp doğrayın, sarımsakları da kıyın ve zeytinyağında kavurmaya başlayın. Soğanlar pembeleşene dek kavurduktan sonra, doğradığınız pırasaları da ilave edin.

Yogurtlu-pirasa-kavurmasi1

Pırasalar suyunu salıp yine çekene ve güzelce yumuşayana dek ara ara karışmasını sağlayarak kapağı kapalı bir şekilde pişirmeye devam edin.

Yogurtlu-pirasa-kavurmasi
Pırasalar pişerken sarımsaklı yoğurdu hazırlayın ve bir küçük tavada ısıttığınız zeytinyağında toz kırmızı biberi kızdırın.

Pırasaları bir servis tabağına alın, üstüne sarımsaklı yoğurdu gezdirin ve son olarak da kavrulmuş biberleri de gezdirip servis edin.

Yogurtlu-pirasa-kavurmasiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir